• Fuck Bodies Without Organs!

    av  • 11 Jul 2006 • Allmänt, Musik • 3 Kommentarer

    Vi satt hemma hos mig i fredags och drack lite tequila och några öl. Självklart spelades det musik också. När jag kom hem från lillebror dagen efter märkte jag att någon hade laddat ner BWO och inte stängt av musiken när vi gick från mig runt ett. Han/Hon hade istället stängt av ljudvolymen. Visserligen kan det mycket väl vara jag själv som stängt av ljudet och inte iTunes när vi gick hemifrån runt midnatt. Jag har inte så klart minne från händelsen. Detta betyder i alla fall att BWO har spelats 186 gånger utan min vilja. Jag får väl tacka Viktor för att han skrattade ut och spela Suede resten av kvällen.

    Just ja, är snart klar med High Fidelity. Det är en sådan där bok man mer än gärna återkommer till eftersom man har så starka band till den. Rekommenderas verkligen för den med stort musik- och kärleksintresse.

    Andra bloggar om: , , , och

    Om

    Jarno Lauronen är en 30-årig utbildad lärare. Han är även: vegetarian och en inbiten kultur- och hårdrocksälskare. Har de senaste åren även utvecklat ett större intresse för öl och single malt-whisky.

    http://www.afairjudgement.com

    3 Responses to Fuck Bodies Without Organs!

    1. 12 Jul 2006 at 00:57

      HAHA, det ser lite kul ut här till höger ;)..

    2. 14 Jul 2006 at 17:37

      ahahhahah!

    3. kajsa
      11 Jul 2007 at 00:11

      bwo e ju föe fan bra, vad gnäller du för?

    Kommentera

    E-postadressen publiceras inte. Obligatoriska fält är märkta *

    CommentLuv badge